Co jsem četl v roce 2015

30. 03. 2018 | 338 slov

Whaaat, co to je za aktuální článek? V roce 2015 jsem si začal vést čtenářský deník, resp. jen zapisovat přečtení knihy do Onenotu, protože jsem po skončení školy začal tak nějak více číst. Ať už to byly knihy co jsem si koupil z vlastní iniciativy nebo jsem je dostal od zaměstnavatele v rámci osobního rozvoje :D Některé z nich si můžeš koupit na mém bazárku.

  1. Práce na dálku je útlá knížka s jasným tématem, obsahuje tipy pro práci online - jak sdílet informace s kolegy, na co si dávat pozor a jak si udržet motivaci.
  2. Čtyřhodinový šéfkuchař od Tima Ferrise je neuvěřitelně obrovská bichle obsahující téměř všechno lidské vědění. Receptů je zde jen pár, ale o to víc vědeckých informací o “low carbon diet”, o tom jak ulovit a stáhnout zvěř atd. Nedočetl jsem, jen proletěl…možná se k tomu vrátím v rámci hubnutí!
  3. Startup za pakatel - tohle si upřímně moc nepamatuji, ale podle názvu se to dá odvodit…
  4. Štěstí doručeno - moc dobrá kniha od zakladatele eshopu Zappos o tom, jak stavět zákazníka na první místo.
  5. Ticho - zajímvá knížka o introvertech, ale přišlo mi, že je to celé taková obhajoba introvertů, aby si zlepšili sebevědomí.
  6. Seven Deadly Sins - první kniha Corey Taylora (Slipknot) o sedmi smrtelných hříších. Musím se přiznat, že jsem takhle moc pokročilou a hovorovou angličtinu moc nezvládl.
  7. Bohatý táta, chudý táta - klasický bestseller. Četl jsem i jeho obměněnou verzi pro rodiče, ale v podstatě jediná důležitá informace jsou pasiva x aktiva, jinak je to omáčka.
  8. Agilní metody softwarového vývoje - malá knížka, dost prakticky zaměřená, doporučuji. Pojmy jako backlog, sprint, user story, scrum team a další buzzwordy.
  9. Začněte s proč a Simon Sinek - ještě stále ji mám na stole … dočetl jsem ji do půlky a pak mě přestala bavit, neustále totiž omílala jednu a tu samou věc - zlatý kruh - co, jak, PROČ.
  10. Dost - knížka kritizující neúměrné odměny finančních správců (zejména pokud mají jejich výsledky klesající tendenci) a o tom, jak najít hranici, kdy má člověk dost.