Udělejte si herní konzoli z Raspberry Pi s pomocí RetroPie

21. 11. 2019 | 257 slov

Dalším využitím mikropočítače Raspberry Pi může být retro herní konzole. Co budeme potřebovat:

Použijeme software RetroPie, který obsahuje emulátory pro mnoho konzolí - NES, SNES, Sega, PlayStation, GameBoy, Nintendo 64 a mnoho dalších. Od těch opravdu retor jako je Atari až po PlayStation.

Pokud máte nové Raspberry, můžete si stáhnout přímo hotové image a nahrát jej na SD kartu. Já ale nechtěl přijít o svůj Raspbian, takže jsem se vydal cestou manuální instalace podle oficiálního návodu. Bacha, pro verzi Pi 4 musíte (zatím) použít trochu odlišný návod - soubory stáhnout přes Git, přepnout se na správnou větev a spustit instalaci - návod. Instalace trvá celkem dlouho.

V konfiguraci si budete moci zvolit, že má systém nabootovat rovnou do RetroPie. Případně, RetroPie (respektive hezký frontend EmulationStation) spustíte z konzole (klidně přes SSH) příkazem:

emulationstation

ROM soubory (hry) si můžete postahovat někde na internetu :) Stačí je pak nahrát (samozřejmě nejdřív rozbalit - a je jedno jestli tam nahrajete samotné soubory, nebo i nadřazenou složku) do příslušné složky např. u mě /home/pi/RetroPie/roms. Já je tam nahrávám přes Sambu, můžete ale zvolit i flashku - tady je oficiální návod.

Malá ukázka her, co lze rozběhat. Dále jsem zkoušel Tony Hawk Pro Skater 3, Crazy Taxy, Crash Bandicoot Racing, LEGO Racers, Quake 2, Mortal Combat… a dokonce i Starcraft, ale ten se sekal.

Výběr konzole - pod ním se vždy ukáže počet dostupných her

No není to paráda? :)